Önálló laboratórium - Irányítórendszerek ágazat, BSc Vill.

Tárgykód:
Szak:
Villamosmérnök
Képzési szint:
BSc
Képzés féléve:
6
Leírás:

Tudnivalók a BSc önlab és szakdolgozat tárgyak bonyolításáról

A részleteket tekintve a TVSZ és a VIK honlapján szereplő szabályzatok irányadók.


A hallgató azonos témán dolgozik az Önálló laboratórium és a Szakdolgozat tárgyak keretében, ettől eltérni csak indokolt esetben lehet. A témát a hallgató az Önálló laboratórium félév elején választja, illetve a Szakdolgozat félév elején jelzi a konzulensek, hogy azt folytatja. Az IIT az alábbi specializációk és ágazatok szakterületein ír ki témákat a BSc hallgatók számára:

  1. Szoftverfejlesztés (info. szak, VIIIAL01/Szoftverfejlesztés, VIIIAT00/Szoftverfejlesztés)
  2. Rendszertervezés (info. szak, VIIIAL01/Rendszertervezés, VIIIAT00/Rendszertervezés)
  3. Irányító rendszerek ágazat (vill. szak, VIIIAL03, VIIIAT01)

(A kódok/kurzusok rendre az Önlab és a Szakdolgozat tárgyakhoz tartoznak.)

Témakiírások (és tanszéki aktualizálásuk)

A témakiírások az IIT honlapján (belépés nélkül is) böngészhetők. A kiírások képzési szint, valamint specializáció szerint is szűrhetők. Mind a tanszéki, mind az ipari partnerek és kutatóhelyek által javasolt, ún. külsős témakiírásokat az oktatók a félév elején (általában a regisztrációs héten) aktualizálják.

Külsős önlab és szakdologzat témák

Külsős témáknál a téma szakmai vezetését a témát kiíró ipari partner vagy kutatóhely munkatársa biztosítja. A tanszéki konzulens a téma szakmai tartalmát (ideértve annak illeszkedését a specializáció témájához), továbbá az elvégzett munka minőségi és mennyiségi megfelelőségét ellenőrzi. A szóbeli és írásbeli beszámolási kötelezettség a külsős témákra is vonatkozik.

A VIK-en Szakdolgozat titkosítására nincsen mód.

Önlab témaválasztás és jelentkezés

A hallgató a számára érdekes téma (vagy témák) tanszéki konzulensével (tipikusan emailen) felveszi a kapcsolatot. Szóbeli vagy emailben bonyolított egyeztetések nyomán a hallgató az IIT honlapján (címtáras bejelentkezés; Önálló laboratórium) jelentkezik arra a kiválasztott témára, ahol a konzulens fogadni tudja. Külsős téma esetén a kiíró ipari partnernek vagy kutatóhelynek nyilatkoznia kell a hallgató fogadásáról. Ennek nyomán a konzulens a jelentkezést jóváhagyja. A Szakdolgozat téma és feladat kiírása a Diplomaterv Portálon rögzített formátumban és határidőre történik.

A témaválasztás határideje az első oktatási hét vége.


Kapcsolattartás, konzultálás félév közben

A hallgató és konzulense félév közben rendszeresen áttekinti a haladást. Külsős téma esetén a hallgató a tanszéki konzulensnek rendszeresen tájékoztatást ad az elvégzett munkáról. Amennyiben a hallgató a rendszeres beszámolást elmulasztja, akkor a konzulens a tárgyra „nem teljesítette” minősítést adhat.

Szóbeli és írásbeli beszámolók

A szóbeli beszámolókra a szorgalmi időszak végén kerül sor az Önálló laboratórium tárgyból. A szóbeli beszámolók beosztását a tanszéki honlapon közzétesszük. Az Önálló laboratórium tárgy szóbeli beszámolóinak fóliáit és az írásbeli beszámolót a tárgy oldalán fel kell tölteni az utolsó oktatási hét péntek éjfélig, ennek hiányában a hallgató nem kap kreditet a tárgyból.

A Szakdolgozat tárgy esetében az írásos beszámolót (Szakdolgozatot) a Diplomaterv Portálra kell feltölteni az ott szereplő határidők szerint. A Szakdolgozat szóbeli bemutatása a szóbeli záróvizsga része.