Járműfedélzeti adatgyűjtő rendszer fejlesztése

Konzulens:
Dr. Benyó Balázs István
Külső konzulens vagy kontakt:
Dr Szepessy Zsolt (evopro Innovation Kft.)
External supervisor e-mail:
szepessy.zsolt@evopro.hu
Tárgy:
Önálló laboratórium - Irányítórendszerek ágazat, BSc Vill.
Hallgatói létszám:
1
Folytatás:
Szakdolgozat / Diplomaterv
TDK dolgozat
Leírás:

A személyautók és tömegközlekedési eszközök adatkommunikációs és számítástechnikai képességeinek rohamos fejlődését tapasztaljuk az utóbbi években. A járművek működését számos beágyazott számítógép hálózata vezérli és felügyeli. Az alapvető hajtásvezérlési és irányítási funkciók mellett új informatikai alapú szolgáltatások érhetők el a fedélzeten (utastájékoztatás, geolokáció és navigáció, video és audió műsorszórás, távdiagnosztika stb.) A jövő közlekedését a járművek egymással (V2V) és az infrastruktúrával (V2I) felépített adathálózata és az azon futó együttműködő alkalmazások határozzák meg (connected driving). Az ITxPT szabvány szerint egységesített felülettel kialakított fedélzeti szolgáltatások és a technológiai eszközök diagnosztikáját végző alkalmazások egy olyan fedélzeti átjáró számítógép segítségével érik el a kapcsolódó felhő rendszereket, amely szigorú kiberbiztonsági követelményeknek felel meg.

Az önálló laboratórium keretében a hallgató feladata egy az evopro Innovation Kft eITG fedélzeti számítási platformján futó fedélzeti adatgyűjtő alkalmazás fejlesztése valamint az alkalmazás Azure IoT felhőkiszolgáló rendszerhez illesztése.

A feladat megoldása az alábbi lépésekből áll:

1. A Linux operációs rendszer konténer alapú virtualizációs megoldásának megismerése. Az evopro Innovation eITG rendszerének megismerése. az Azure IoT rendszer megismerése. Az ITxPT szabvány megismerése.

2. Beágyazott adatgyűjtő alkalmazás fejlesztése, amely a CAN hálózaton forgalmazott diagnosztikai adatokat összegyűjti és az adatközponthoz továbbítja.

3. Azure alapú IoT adatközpont felépítése, amely a járművektől érkező diagnosztikai adatokat feldolgozza és adatbázisba menti.

4. Webalkalmazás fejlesztése az adatközpontban rögzített CAN diagnosztikai adatok megjelenítéséhez.