Önálló laboratórium 1 - Irányító és látórendszerek MSc. főspec.

Tárgykód:
Szak:
Villamosmérnök
Képzési szint:
MSc
Képzés féléve:
1
Leírás:

Tudnivalók az MSc önlab és diplomaterv tárgyak bonyolításáról az IIT-n

A részleteket tekintve a TVSZ és a VIK honlapján szereplő szabályzatok irányadók.


A hallgató azonos témán dolgozik a MSc képzés félévei alatt, ettől eltérni csak indokolt esetben lehet. A témát a hallgató az első félév elején választja, illetve a későbbi félévek elején jelzi a konzulensek, hogy azt folyttaja. Az IIT az alábbi specializációk szakterületein ír ki témákat az MSc hallgatók számára:

  1. Vizuális informatika (info. szak, főspecializáció, VIIIML00, VIIIML01, VIIIMT00, VIIIMT01)
  2. Irányítórendszerek (vill. szak, főspecializáció, VIIIML02, VIIIML03, VIIIMT02, VIIIMT03)
  3. Számítási felhők és párhuzamos rendszerek (info. szak, mellékspecializáció, VIIIML00, VIIIML01, VIIIMT00, VIIIMT01)
  4. Intelligens robotok és járművek (vill. szak, mellékspecializáció, VIIIML02, VIIIML03, VIIIMT02, VIIIMT03)

(A kódok rendre az Önlab 1, Önlab 2, Diplomaterv 1 és Diplomaterv 2 tárgyakhoz tartoznak.)

Témakiírások (és tanszéki aktualizálásuk)

A témakiírások az IIT honlapján (belépés nélkül is) böngészhetők. A kiírások képzési szint, valamint specializáció szerint is szűrhetők. Mind a tanszéki, mind az ipari partnerek és kutatóhelyek által javasolt, ún. külsős témakiírásokat az oktatók a félév elején (általában a regisztrációs héten) aktualizálják.

Külsős önlab és diplomaterv témák

Külsős témák esetében a téma szakmai vezetését a témát kiíró ipari partner vagy kutatóhely munkatársa biztosítja. A tanszéki konzulens a téma szakmai tartalmát (ideértve annak illeszkedését a specializáció témájához) és az elvégzett munka minőségi és mennyiségi megfelelőségét ellenőrzi. A szóbeli és írásbeli beszámolási kötelezettség a külsős témákra is vonatkozik.

A külsős diplomatervek esetleges titkosítását a TVSZ 145§-a szabályozza, melyhez kari állásfoglalás is tartozik.

Önlab témaválasztás és jelentkezés

A hallgató a számára érdekes téma (vagy témák) tanszéki konzulensével (tipikusan emailen) felveszi a kapcsolatot. Szóbeli vagy emailben bonyolított egyeztetések nyomán a hallgató az IIT honlapján (címtáras bejelentkezés; Önálló laboratórium) jelentkezik arra a kiválasztott témára, ahol a konzulens fogadni tudja. Külsős téma esetén a kiíró ipari partnernek vagy kutatóhelynek nyilatkoznia kell a hallgató fogadásáról. Ennek nyomán a konzulens a jelentkezést jóváhagyja. A témára az önlab második félévének elején újra jelentkezni kell. A Diplomaterv téma és feladat kiírása a Diplomaterv Portálon rögzített formátumban és határidőre történik.

A témaválasztás határideje az első oktatási hét vége.


Kapcsolattartás, konzultálás félév közben

A hallgató és konzulense félév közben rendszeresen áttekinti a haladást. Külsős téma esetén a hallgató a tanszéki konzulensnek rendszeresen tájékoztatást ad az elvégzett munkáról. Amennyiben a hallgató a rendszeres beszámolást elmulasztja, akkor a konzulens a tárgyra „nem teljesítette” minősítést adhat.

Szóbeli és írásbeli beszámolók

A szóbeli beszámolókra a szorgalmi időszak végén kerül sor az Önálló laboratórium 1-2 és a Diplomatervezés 1 tárgyakból. A szóbeli beszámolók beosztását a tanszéki honlapon közzétesszük. Az Önálló laboratórium 1-2 tárgyak szóbeli beszámolóinak fóliáit és az írásbeli beszámolót a tárgy oldalán fel kell tölteni az utolsó oktatási hét péntek éjfélig, ennek hiányában a hallgató nem kap kreditet a tárgyból.

A Diplomaterv 1 és 2 tárgyak esetében az írásos beszámolókat (ez a Diplomaterv 2 tárgy esetében a Diplomaterv) a Diplomaterv Portálra kell feltölteni az ott szereplő határidők szerint. A Diplomaterv szóbeli bemutatása a szóbeli záróvizsga része.