Önálló laboratórium 1 - Egészségügyi mérnök, MSc Eü.

Tárgykód:
Szak:
Egészségügyi mérnök
Képzési szint:
MSc
Képzés féléve:
1
Leírás:

Főbb teendők, határidők:
  • Témaválasztás (hallgató): 2024.03.01., péntek éjfél
  • Írásbeli beszámoló leadása (hallgató): 2024.05.24., péntek éjfél
  • Konzulensi értékelés (hallgató vagy konzulens): 2024.05.24., péntek éjfél
  • Szóbeli beszámolók (hallgató): a pótlási héten, részletek az csatolmányok között

Tantárgyi adatlap: BMEVIEUM821

Ellenőrizd le, hogy a Neptun-ban beállított e-mail címed, olyan-e amit rendszeresen olvasol. (A beszámolóval kapcsolatos üzeneteket például ezen keresztül fogod kapni.) Az elektronikus kapcsolattartásról itt találsz további információt: itt

A tárgy célkitűzése:

A tantárgy két féléve során a hallgatók komplex feladatot oldanak meg, amelynek eredményeként olyan alkotás jön létre, amelyben a hallgató egyéni közreműködése jól elkülöníthető. Ennek során az egészségügyi mérnöki munka minden lényeges fázisával megismerkednek, és az egyes részfeladatokat a lehető legnagyobb mértékben önállóan végzik el. A két féléves önálló munka tantárgy felkészít a szintén két féléves Diplomatervezés tantárgy elvégzésére.

Az aktuálisan meghirdetett témák az oldal alján találhatóak. 

Az egészségügyi mérnök MSc hallgatóknak Önálló munka témát gyakran ajánló munkacsoportok bemutatkozását az egészségügyi mérnök képzés honlapján találjátok, érdemes ott is körülnézni.

Félév menete
 

Témaválasztás VAGY témaváltoztatás (a szorgalmi időszak 3. hetének végéig 2024.03.01.)

  • Témaválasztás Önálló laboratórium 1 keretében történik, míg Önálló laboratórium 2 tárgy esetében csak akkor, ha előző féléves témádat (Önálló laboratórium 1) meg akarod változtatni. Fontos: mivel az Önálló Laboratóriumi munka két féléves, "A második félév programja a feladat megoldásának befejezése, valamint az elkészült műszaki alkotás tesztelése és dokumentálása.", ezért azok, akik az önálló munka2 keretében mást kívánnak végezni, mint az önálló munka1 keretében, egy kérelmet kell beadnia a szakfelelőshöz megfelelő indoklással. Így esetleges témaváltozás esetén a témaváltásra vonatkozó kérvényt megfelelő indoklással el kell juttatni Jobbágy Tanár Úrhoz!
  • A meghirdetett témákat ezen oldal alján találod egy listában. Érdemes az első héten többször ránézni a témákra, mert bővülhetnek.
  • Az egészségügyi-mérnök képzés honlapján találtok egy oldalt, ahol olyan egyetemi munkacsoportok vannak felsorolva, akik rendszeresen konzultálnak önálló munka témákat egészségügyi-mérnök hallgatónak. Érdemes ott is szétnézni, ha valamelyik tématerület, kutatási terület vagy kutatócsoport felkeltette az érdeklődésedet, akkor keresd meg az adott kutatócsoport vezetőjét!
    Ezek az egyetemi kutatócsoportok szervezett keretek között is bemutatkoznak minden félév elején. Ennek helye és időpontja ebben a félévben: 2024.02.07., 14:30, valószínűleg a QBF13-ban
  • Az utóbbi félévekben rendszeresen szerveződik egy egészségügyi mérnöki klubdélután, ahol cégek mutatják be, hogy milyen tématerületen tudnak hallgatókat fogadni. Ezt az eseményt is érdemes felkeresni, egyszerre több cég képviselőjével is lehet potenciális önálló munka témáról beszélgetni. 
    A cégek bemutatkozásának helye és időpontja ebben a félévben:
    2024.02.07., 15:30, valószínűleg a QBF13-ban.
  • Válaszd ki azokat a témákat, amelyek érdekelnek, és keresd fel a konzulenseiket, hogy szóban még több információt gyűjthess róluk. (Mivel kevés idő van a témaválasztásra, ezért próbáld ezeket a köröket minél gyorsabban végigjárni a konzulenseknél.)
  • Ha egyik meghirdetett téma sem felel meg igényeidnek, akkor önállóan is témát kereshetsz. Ez esetben fontos tudni, hogy a leendő témának egyértelműen ötvöznie kell az egészségügyi és a mérnöki feladatokat. Szintén fontos a belső konzulens (BME vagy Semmelweis Egyetem azon tanszékei melyek konkrétan részt vesznek az EÜ mérnökképzésben) megléte (főleg ha külső témát találsz egy cégnél, BME/ SE EÜ mérnökképzésében nem oktató tanszéken vagy külső intézetnél)!
  • Fontos: a témakiírásnak a két félév munkáját kell felölelnie, az Önálló laboratórium 2 tárgy során nem kell újra témát választani, a hallgató automatikusan viszi tovább az előző féléves témáját.
  • A témára való jelentkezéshez szükséges dokumentumok: témakiírás elektronikus elküldése (az alább letölthető template-be formázva!), valamint a témakiírás konzulens által történt ALÁÍRT példányának elküldése (szkennelve is megfelelő) az Önálló laboratórium tárgyfelelősnek a jelentkezési határidőig!

Féléves munka: (a szorgalmi időszak 3. hetétől a leadási határidőig - 2024.05.24.)

  • Önálló munka és konzultációk a témavezetővel.
  • Szöveges beszámoló készítése. Előírt terjedelem: 10-20 oldal.
  • A beszámoló jóváhagyása a konzulenssel.

Követelmények:

A félévközi jegy és aláírás megszerzéséhez a témát ki kell dolgozni a konzulenssel megbeszélt mélységig, be kell adni az írásos beszámolót, a tartalmi összefoglalókat és a prezentációt is meg kell tartani.

Írásbeli beszámoló (határidő: 2024.05.24.)

  • beszámolók kb. 10-20 oldalasak, de a terjedelmük sokban függ az adott témától. Az elfogadott fájlformátum: pdf. A közös munkán dolgozó hallgatók (max. 2) közös beszámolót készíthetnek, de a leírás alapján elbírálható kell legyen az egyéni munka. Ha két hallgató közös beszámolót készít, akkor azt a jelentkezéskor előre jelezni kell az euonlab@iit.bme.hu címen.
  • El kell készíteni a végzett munka max. 1 oldalas tartalmi összefoglalóját magyar és angol nyelven is. Ezt csatolni kell a beszámolóhoz.
  • Az írásbeli beszámolónak nincs konkrét formai követelménye. Azok számára, akik bizonytalanok abban, hogy milyen formátum alapján készítsék el az írásbeli beszámolót, elérhetővé tettünk egy word doc sablont ezen az oldalon a csatolmányok között, de ezen formátum használata nem kötelező. Ez a sablon a diplomaterv sablon alapján készült, a diplomaterv készítés során majd egy hasonló formátumot kell használni. 
  • A konzulensnek rövid (max. 1 oldalas) szöveges értékelést kell készítenie az hallgató munkájáról. Az értékelést a konzulens aláírásával hitelesíti, és egyben megajánlott jegyet is ad a hallgató munkájára.
  • A beszámolót + absztraktokat + konzulensi értékelést (utóbbit szkennelve is elég) a moodle rendszerbe kell feltölteni: https://edu.vik.bme.hu/ → Home / My courses / Önálló munka 1 - BMEVIEUM821 20xx/xx/x

Szóbeli beszámoló: Előadás miniszimpóziumon (helyszíne és időpontja a pótlási hétre várható)

  • A miniszimpózium időpontja és programja a pótlási héten várható meghirdetésre a jelen oldalon (lásd lentebb a csatolmányoknál)!
  • A miniszimpóziumon való részvétel előfeltétele az írásos anyagok fentiek szerinti leadása. A szóbeli bemutatón a részvétel kötelező.
  • A hallgató jelenléte a saját szekcióján az elejétől a végéig elvárt!
  • Miniszimpóziumok felépítése:
    • 10 perc előadás
    • 5 perc kérdések.
  • Az előadáshoz biztosított az infrastruktúra (videoprojektor, számítógép).
  • Az előadásotok anyagait az előadást megelőző estig küldjétek el a következő e-mail címre: euonlab@iit.bme.hu.

Érdemjegy:

A félévközi osztályzat a témavezető által megajánlott jegy, melyet a prezentáció során a bizottság befolyásolhat.

Érdemjegy számítása: dokumentációra kapott osztályzat témavezetőtől (35%), féléves teljesítmény értékelése témavezető által (35%), prezentációra kapott jegy bizottságtól (15%), prezentáció időkorlátjának betartása (15%).

A határidők elmulasztása esetén a hallgató különeljárási díj befizetésére köteles. A határidők sorozatos elmulasztása esetén a hallgató nem teljesítheti a tárgyat.

Aktuálisan meghirdetett témák: